www.pelkkahirsi.fi
Pääsivivulle takaisin tästä
 
* Laadukkasta pelkkahirttä * Asiakkaan toivemitoilla * Lasersuunnattu sahaus  * Kokenut sahuri *


Ammattitaitoinen hirsimies on aina hintansa väärti !!!


Meiltä saat tilattua hirret ja alta listasta löydät ammattilaisen veistämään

Soittamalla hirsimiehelle, saat selville veistotyön hinnan.

Hirsien hinnan saat soittamalla 0400 - 511 321 Marko Tamminiemi / Sahuri

marko@tamminiemi.com



HIRSIMIEHIÄ:


Hirrenveistäjät Risto Koskinen ja Ari Koskinen, Korkeakoski Pohjois-Pirkanmaa. P. 041-5844155 / 040-7647825 arikoskinen@windowslive.com

Hirrenveistäjä Seppo Aro, Eräjärvi Orivesi Pirkanmaa. p.0400-793689 seppo.aro@sci.fi

Puu- ja hirsityö Heinäkenkä, Mänttä, Jari 045-1107863 ja  Ari 0400-548120. Erityisosaamista korjaus ja kengitystyöt

***

Kaitsu Levonaho, Tampere, 0400-514435  kaitsulevonaho@gmail.com

Kalle Klemola, Pälkäne, 0400-652293, klemola@rakres.fi

***

Tom Polamo, Poklossi Oy, Jyväskylä, 050-3031612, tom.polamo@poklossi.fi

Äänesseudun Piiluhirsi Oy, Antti Kettunen, Suolahti, 040-5044735, posti@piiluhirsi.fi

Hartolan Hirsityö, Rauno Virtanen, Hartola. 044-5545082

***

Mikko Vartiainen, 0400-275186, Tavinsalmi. mikko.vartiainen@perinnehirsi.fi   (Käytettävissä veistohalli)

Puutyö Metsänheimo, Kuopio, Vesa Metsänheimo 040-5376832 vesa.metsanheimo@gmail.com (2 veistäjää töissä)

***

Aarno Rintala, Teuva. 050-5930798   aarnorintala@gmail.com

Veistomestari Arto Hauru, Kempele (Oulun seutu), 044-2616273 veistomestari@suomi24.fi

***

Jarno Kantanen & Harto Haukkaluoma, Läntinen Uusimaa, 040-1816266, jarno@tatuata.com / hhhluomanen@gmail.com

Tiimi Häkkinen & Kinnunen, Nurmijärvi. Lauri Häkkinen 040-4183788 lhakkinen@gmail.com & Lauri Kinnunen 041-5454227 (Veistohalli nosturilla varustettuna) kinnunen.lauritapio@gmail.com

HirsiWerstas Kim Anttila, Riihimäki. 045-6338703 hirsiwerstas@gmail.com. Osaamisaluetta hirsikehikoiden veistot/pystytys ja pienimuotoiset kengitystyöt

***

Rakennuspalvelu Esa Juva, Turun seutu (Masku), 0400-500338, rp.juva@gmail.com

Restart Oy, Lauri Leppänen, 044-5261601. Turun seutu ja pääkäupunkiseutu. Erityisesti vanhojen arvokohteiden restaurointityöt.

Hirsihietamies, Nakkila, Miikka Hietamies 040-5464189 info@hirsihietamies.fi (Lämmin halli hallinosturilla veistotyötä varten, veisto onnistuu ympäri vuoden ja kelissä kuin kelissä)

***

Lisäksi veistäjää voit etsiä Hirsitaito Ry:n osaajarekisteristä LINKKI


Tarvittaessa löydämme hirsimiehiä lisää ympäri suomen, ota yhteyttä Marko Tamminiemi 0400-511321
 

Hirsirakennukselle piirtäjää ja suunnittelijaa jos olet vaille, Teemu Kivinen, Vilppula on oikea osoite. p.050-5445761 kivinen@rakentajapalvelu.net